Księga Ksiąg i Gizmo w Warszawie

 In Updates

Od 23 do 25 sierpnia 2017 r. Księga Ksiąg była częścią Tygodnia Jezusa – Chrześcijańskiego Festiwalu w Warszawie. W środę 23 sierpnia CBN miało okazję przedstawić Księgę Ksiąg i robota Gizmo publiczności zgromadzonej przed centralna scena, tuż obok Pałacu Kultury i Nauki. Dzieci z organizacji Nowe Pokolenie z Bytomia zaprezentowały taniec do Piosenki Zbawienia. Mimo zimnej i deszczowej pogody wielu przechodniów zatrzymało się, aby zapoznać się z nami a w szczególności przesympatycznym Gizmo. Krążył on po głównych ulicach Warszawy, gdzie wiele dzieci i dorosłych uśmiechało się i zatrzymywało, by robić zdjęcia. Było nam milo spotkać wielu naszych widzów, którzy znali Księgę Ksiąg z TVP ABC i usłyszeć pozytywne opinie o serialu zarówno od dzieci jak i rodziców. Dzieci opowiadały nam także o swoich ulubionych odcinkach i bohaterach filmu. Oczywiście robot Gizmo bil wszystkie rekordy popularności.

W dniach 24 i 25 sierpnia odbyły się 2 mniejsze eventy w Wielkim Namiocie zlokalizowanym w jednej z dzielnic mieszkaniowych Warszawy. Ponad 70 dzieci przyszło, aby oglądać dwa odcinki Księgi Ksiąg: „Olbrzymia Przygoda” i „W Lwiej Jamie”. Dzieci były zachwycone filmami i z pełnym zaangażowaniem śpiewały i tańczyły końcową piosenkę – Poemat Zbawieni. Uważnie oglądały odcinki, aby potem wziąć udział w quizie z pytaniami na podstawie filmu. Większość dzieci dała doskonałe odpowiedzi. Koszulki Księgi Ksiąg, książki, Biblie dla dzieci,słodycze oraz inne drobiazgi zwiazane z filmem były nagrodami w konkursach. Prawdziwą atrakcją było pojawienie się jednego z bohaterów z filmu – Robota Gizmo, z którym dzieci mogły zrobić zdjęcia. Wszyscy się dobrze bawili.

Dzieci i ich rodzice byli zachwyceni całym spotkaniem i wdzięczni dla organizatorów. Pytali również, gdy będziemy organizować następne spotkanie i jak można zakupić inne odcinki serialu. Do tej pory zostało przetłumaczonych 26 odcinków (Sezon 1 i 2). W przygotowaniu jest tłumaczenie Sezonu 3 z kolejnymi 13 odcinkami.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli na nasze spotkania, szczególnie tym którzy podróżowali z daleka, aby dołączyć do naszych spotkań i spotkać się z Gizmo. Dziękujemy tez wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniach i w prowadzeniu spotkan i mamy nadzieje ze spotkamy się na kolejnych eventach z Księgą Ksiąg i TV CBN. W planach CBN Europe jest zorganizowanie kolejnych spotkań Księgi Ksiąg.

 

 

 

 

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search